niedziela, 21 lutego 2010

Wydano GNOME Activity Journal 0.3.3 z podglądem plików

Autor: Adrian Nowak, 17:02, niedziela, 21 lutego 2010


GNOME Activity Journal to projekt, który ma ułatwić przeglądanie plików na coraz większych dyskach niezależnie od ich lokalizacji a używając do ich segregowania czasu edycji bądź użytkowania. Nowe wydanie o niecodziennej nazwie kodowej "Patrick Star meets Lady Gaga" wprowadza szereg usprawnień takich jak na przykład podgląd plików w oknie programu.

Ciekawą nowością jest także indeksowanie wydarzeń z kalendarza, czy eksperymentalne zapisywanie zapytań do wyszukiwarki plików GNOME. Jeśli chodzi o wygląd, tutaj zmieniło się jeszcze więcej. Mamy przede wszystkim możliwość przeglądania konkretnych dni czy usuwania plików z widoku dnia i bardzo wygodny podgląd wielu formatów po najechaniu myszą na nazwę.

W kolejnej wersji programiści planują dodać między innymi możliwość wyszukiwania podobnych zdarzeń (z manu kontekstowego), zintegrowaną wyszukiwarkę, tagi i trwałe wyłączanie z indeksowanie wybranych plików.

Niestety nie udostępniono jeszcze paczki Deb dla GNOME Activity Journal, jednak można ją uruchomić wykonując kolejno polecenia:

mkdir ~/zeitgeist; cd ~/zeitgeist
bzr get lp:zeitgeist; bzr get lp:gnome-activity-journal
~/zeitgeist/zeitgeist/zeitgeist-daemon.py &

I nie zamykając okna konsoli, w osobnej wykonując polecenie:

~/zeitgeist/gnome-activity-journal/gnome-activity-journal
źródła: launchpad.net, webupd8.org
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety