czwartek, 18 marca 2010

Aktualizacja systemu do Ubuntu 10.04

Autor: Adrian Nowak, 15:33, czwartek, 18 marca 2010


Poprzednie wydanie Ubuntu zasłynęło jako jedno z najbardziej podatnych na uszkodzenia podczas aktualizacji do najnowszej wersji. Jedynie kilkanaście procent maszyn nie miało z tym problemów i było to mocno uzależnione od modyfikacji jakich dokonał użytkownik po instalacji systemu.

Pomimo, że dołożono wielu starań aby poprawić tą sytuację, proces aktualizacji wciąż wiąże się z bardzo dużym ryzykiem uszkodzenia systemu.

Procedura nie zmieniła się właściwie wcale w stosunku do poprzednich wydań, jednak przejdźmy się jeszcze raz tą drogą. Na początek uruchamiamy skrótem klawiszowym Alt+F2 menu "Uruchom program" w którym wpisujemy:

update-manager -d

Menedżer aktualizacji, który się otworzył powinien posiadać funkcję aktualizacji, podobną do tej widocznej na powyższym screenie. Klikamy w nią i podążamy za krokami kreatora.

W kolejnym kroku przedstawiane nam są informacje o kolejnym wydaniu. Podobnie jak regulaminów, także i tych informacji właściwie nikt nie czyta, jednak aktualizując system do wersji Alpha lub Beta, należy pamiętać, iż nie jest to finalny produkt.Po wyłączeniu przez system dodanych przez nas repozytoriów, przygotowywana jest lista pakietów które zostaną zaktualizowane, usunięte i dodane. Aby przejść do ostatniego etapu, musimy zaakceptować zmiany.

Teraz wystarczy już tylko czekać aż Ubuntu pobierze i zainstaluje wszystkie składniki. Podczas instalacji prawdopodobnie wyświetlane będą także monity z prośbą o potwierdzenie nadpisania plików konfiguracyjnych niektórych narzędzi.

Powodzenia!

fot: NetBit
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety