wtorek, 30 marca 2010

Alchemy, czyli alternatywne tworzenie grafiki

Autor: Adrian Nowak, 12:49, wtorek, 30 marca 2010


Poza rysowaniem grafiki w GIMP-ie czy Inkscape, jest jeszcze wiele innych sposobów na tworzenie ciekawych rysunków. Co jakiś czas pojawiają się kolejne narzędzia, które niestety są na razie w bardzo wczesnych wersjach rozwojowych. Mimo wszystko warto już teraz przyjrzeć się aplikacji Alchemy z której nawet przy niewielkich umiejętnościach można całkiem sporo wycisnąć.

Na początek warto się zapoznać z filmikiem Blender Foundation, która stoi także za rozwojem Alchemy.


Co prawda tak szybkie rysowanie "nie grozi" żadnemu początkującemu grafikowi, jednak warto zwrócić uwagę na ciekawą funkcję szybkiej zmiany koloru (za pomocą klawisza "x") oraz co chyba ważniejsze, rysowanie z użyciem symetrycznego odbicia. Ta ostatnia funkcja szczególnie przydaje się podczas tworzenia różnego rodzaju postaci, co zresztą zostało świetnie zaprezentowane w filmiku.

Ja skupiłem się początkowo na bardziej abstrakcyjnych pracach ;)

Instalacja / Uruchomienie

Jak wspomniałem wcześniej, Alchemy jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, zatem nie udostępniono na razie paczki Deb do prostej instalacji w Ubuntu czy innych dystrybucjach. Nie mniej jednak sam proces uruchamiania narzędzia nie jest nadmiernie trudny.

Wystarczy pobrać i rozpakować w dowolnym miejscu na dysku pobrane ze strony programu archiwum. U mnie był do katalog "Pobrane" a po rozpakowaniu dodatkowo "Alchemy" i ścieżka wyglądała następująco:

sudo sh '/home/adrian/Pobrane/Alchemy/Alchemy'
Wystarczy więc zmodyfikować ją do swoich potrzeb.

[info: Jeremi360, dzięki]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety