wtorek, 16 marca 2010

Amarok 2.3.0 "Clear Light" dostępny do instalacji

Autor: Adrian Nowak, 17:11, wtorek, 16 marca 2010


Zespół Amaroka poinformował o wydaniu nowej wersji swojego odtwarzacza muzycznego o numerze 2.3.0 i nazwie kodowej "Clear Light". Muszę przyznać, że tym razem developerzy postarali się jak nigdy wcześniej o to aby ta wersja zasługiwała na nowy numer serii. Więc po kolei co dostaniemy instalując sobie Amaroka.

Autorem wpisu jest GregKoval. Korekta AN.

Przede wszystkim zaskoczyła aktualizacja wyglądu niosąca ze sobą zmianę przycisków sterujących, jednak po krótkim czasie obsługiwania playera wydaje mi się, że nie mógłbym teraz powrócić do starego układu. Dla osób przyzwyczajonych jednak do poprzedniego wyglądu autorzy programu pozostawili opcję jego przywrócenia. Dodano też możliwość aktywacji w pasku postępu - paska nastroju.

Duże zmiany zaszły także we wsparciu urządzeń pamięci masowej takich jak odtwarzacze MP3. Urządzenia te są teraz wykrywane jako potencjalne źródła naszej biblioteki utworów. Zmieniono też układ listy plików znajdujących się na naszym dysku i teraz przypomina ona bardziej układ znany z programu Dolphin, więc nie wprowadza to takiego zamieszania jak w poprzednich wersjach.Ulepszono także obsługę podcastów przede wszystkim pod względem ich aktualizacji jak i miejsca przechowywania. Wiąże się to też z podziałem wszystkich utworów na możliwość wyświetlania według źródła ich pochodzenia. I wreszcie na koniec wiadomość, która mi najbardziej przypadła do gustu a mianowicie powrót dynamicznych list odtwarzania z możliwością konfiguracji przez użytkownika.

Więcej o nowym Amaroku można dowiedzieć się z mojego poprzedniego wpisu, a także z oficjalnych ogłoszeń na stronie twórców:

Amarok.kde.org
Amarok Insider - Issue 14

Oczywiście nowy Amarok zawitał także do repozytorium Ubuntu, dla wersji 9.10 Karmic Koala bedzie to repozytorium backportów Kubuntu:

sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/backports
Natomiast osoby testujące Lucid Lynksa doczekają się go prawdopodnie w domyślnych repozytoriach, jednak już teraz można pobrać go z repozytorium eksperymentalnego:

sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/experimental

Tagi: , ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety