piątek, 12 marca 2010

Banshee 1.5.5 udostępnione, wkrótce także z Ubuntu One Music Store

Autor: Adrian Nowak, 15:00, piątek, 12 marca 2010


Novell ogłosił niedawno wydanie kolejnej wersji popularnego odtwarzacza Banshee 1.5.5 z dość ciekawymi dodatkami. Nie wszystkie z nich działają jeszcze tak jak należy, jednak szybki rozwój programu czyni go jednym z najlepszych odtwarzaczy dla GNOME, a przynajmniej jednym z najbardziej zaawansowanych.

Nowe wtyczki pozwalają na wygodniejsze przeglądanie albumów, a także filmików z YouTube bezpośrednio w oknie programu. Zainteresowani mogą sprawdzić, jak prezentuje się nowa wersja programu, dodając do Ubuntu repozytorium:

sudo add-apt-repository ppa:banshee-team/banshee-daily
Jak jednak pisałem wcześniej, pomimo że program się pojawił, nie jest jeszcze w pełni funkcjonalny, a na działającą poprawnie wersję będziemy musieli poczekać do czasu aż pojawi się w stabilnych repozytoriach.

Co ciekawe, zapowiedziano także, że Banshee jako druga obok Rhythmboksa aplikacja będzie obsługiwała sklep muzyczny Ubuntu One Music Store. Na razie nie wiadomo nic więcej w tym temacie, jednak zapewne całość będzie wyglądała identycznie jak w Rhythmboksie.

Pozostaje więc czekać do 31 marca, kiedy to ma zostać zaprezentowana wersja 1.6. Będzie to chyba najlepszy moment na migrację do nowego wydania.

źródła: webupd8.org, banshee-project.org

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety