wtorek, 23 marca 2010

Dropbox dla Androida - pierwsze screeny

Autor: Adrian Nowak, 09:00, wtorek, 23 marca 2010


Idea przechowywania plików w "chmurze" staje się coraz popularniejsza a najlepszym tego przykładem może być olbrzymi sukces usługi Dropbox, czyli internetowego "pudełka" w którym możemy przechowywać dowolnego rodzaju pliki. Najlepszy jest w tym przypadku jednak fakt, iż mamy do nich dostęp z poziomu każdego komputera podłączonego do sieci a wkrótce także telefonu.

W naszym kraju jedyną sensowną drogą do korzystania z Dropboksa w telefonie wydaje się połączenie WiFi, gdyż nie chcę sobie nawet wyobrażać ile przeciętnie kosztuje u naszych operatorów pobranie pliku ważącego kilka megabajtów. Przy okazji wspomnę, iż obecnie chyba najtańszą ofertę transmisji danych ma sieć Play i z tego co zauważyłem zasięg wcale nie jest taki zły jak niektórzy sceptycy głoszą. Oczywiście zmiana operatora to zwykle sporo zachodu, ale jeśli ktoś już akurat korzysta z usług Play to dobrze o tym wiedzieć.

Wracając do samego Dropboksa, programiści w tym przypadku zdecydowanie nie zawiedli, choć na upublicznienie aplikacji będziemy musieli jeszcze trochę zaczekać. Pochwalono się natomiast komentarzami jakie motywowały zespół do działania:

“Android app, please, please, please!! Yes, Yes!”
“Android! Android! Android! Android! ”
“Yes Android please! I need this app, like a grindylow needs water.”
“and i need this app like desert needs the rain.”
“DO WANT! ANDROID DROPBOX … YES YES YES1!!!”
“Desperatly want to complete my assimilation by the droid.”
“I WILL SELL MY BABY DAUGHTER FOR ANDROIDBOX”

Z najciekawszych różnic w stosunku do desktopowej wersji narzędzia należy uwzględnić inny sposób synchronizacji plików. Co oczywiste, w tym przypadku całość naszych plików nie będzie pobierana do telefonu a jedynie te, które oznaczymy jako ulubione. Jak dotychczas można natomiast korzystać z funkcji odczytu poszczególnych dokumentów czy wysyłania tych znajdujących się na telefonie.

źródło: blog.dropbox.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety