poniedziałek, 8 marca 2010

Gra "Odkurzacz" na Androida i nagrody pieniężne za najlepsze wyniki

Autor: Adrian Nowak, 09:00, poniedziałek, 8 marca 2010


Producenci gier na urządzenia przenośne prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie graczy właśnie do swojego produktu. Zadanie nie jest łatwe bo konkurencja jest bardzo duża a do tego wciąż chętniej wydajemy pieniądze na gry komputerowe niż te dla telefonów komórkowych.

Zespół twórców Door-6 przygotowuje się do premiery gry Vacuum, która ma nastąpić już 15 marca. Co ciekawe, by zachęcić do zakupu, na najlepszych graczy mają czekać nagrody pieniężne.

Nowe telefony dotykowe (niewyposażone w klawiaturę fizyczną) z jednej strony stwarzają ciekawe możliwości dla twórców, którzy muszą oprzeć sterowanie aplikacją o akcelerometry, jednak z drugiej strony są także sporym wyzwaniem. Banalne kiedyś sterowanie ruchami postacią przy pomocy strzałek na klawiaturze staje się nie lada wyzwaniem, natomiast niezwykle intuicyjne poruszanie się latającym obiektem jest wręcz dziecinnie łatwe.

Inną dość irytującą kwestią jest fakt, że teoretycznie nie możemy legalnie kupować aplikacji w Android Market, co zmusza albo do nielegalnego instalowania programów, bądź korzystania wyłącznie z tych darmowych. Wydaje się, że otworzenie sklepu także dla polskich użytkowników nie powinno być wielkim problemem, jednak wciąż się na to nie zanosi.źródło: door-6.com

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety