poniedziałek, 15 marca 2010

Konkurs: Od zera do milionera z UbuCentrum.net

Autor: Adrian Nowak, 12:00, poniedziałek, 15 marca 2010


Dostałem ostatnio do zrecenzowania od sklepu Nexto.pl audiobooka pod ciekawym tytułem "Od zera do milionera". W ramach tej kampanii mam dla Was także trzy audiobooki do rozlosowania, ale o tym na koniec.

Zacznijmy jednak od samego audiobooka, czyli ogólnie rzecz biorąc, książki czytanej przez profesjonalnego lektora. Przyznam, że już kilka razy zetknąłem się wcześniej z takim tworem, do którego szczególnie zachęcał fakt, że nie trzeba tracić energii na czytanie. Z jednej strony jest to zaleta, jednak z drugiej poprzez to ułatwienie, czasem całkowicie tracimy kontakt z książką i zaczynamy myśleć o czymś innym.

Ja praktycznie zawsze audiobooków słucham leżąc na łóżku i chyba nie muszę dodawać, że bardzo często zdarza mi się w trakcie tej czynności zasnąć. Jak się jednak okazuje, wszystko zależy od tematyki i przy książce "Od zera do milionera" było inaczej. Nie jest to bowiem powieść a zwyczajne przedstawienie historii ludzi sukcesu.

Ten tytuł wybrałem z premedytacją, gdyż zawsze lubiłem słuchać o wybitnych postaciach, gdyż zawsze można się od nich czegoś nauczyć. Trochę zdziwił mnie układ audiobooka, który jest właściwie całkowicie podzielony na nie związane ze sobą rozdziały z których każdy traktuje o innej osobie. Po chwili zastanowienia nie można chyba jednak było w tym przypadku wymyślić nic innego.

Przy okazji omawiania sylwetki Michaela Della, którego nazwisko kojarzy chyba każda osoba bardziej lub mniej związana z informatyką wspomniano nawet o Linuksie. To ciekawe, nie spodziewałbym się tego słowa w książce o ludziach sukcesu, jednak jestem na tą frazę bardzo wyczulony i zawsze powoduje ona w takich sytuacjach uśmiech na mojej twarzy.

Ogólnie rzecz biorąc audiobook mi się podobał, zarówno od strony technicznej (lektor itp.) ale przede wszystkim wartość merytoryczna jest chyba jego największą wagą. Właśnie tego typu książki z których płynie czysta wiedza są moim zdaniem najciekawsze jako audiobooki. Długie powieści lepiej czyta mi się jednak w wersji papierowej.

Konkurs

Teraz pora na najbardziej lubianą część, czyli konkurs. Muszę przyznać, że nie przepadam za takimi w których trzeba się nie wiadomo ile starać by mieć jakieś szanse na nagrodę, więc i ja nie będę nikogo zmuszał do wytężonych wysiłków.

Jedynym zadaniem jakie należy wykonać jest opisanie (króciutko, bądź długo - jak kto lubi), jak to się stało, że używasz właśnie Linuksa, bądź za co najbardziej lubisz ten system?

Zwyciężą dwa najlepsze moim zdaniem komentarze a trzeci, aby złamać ustawę antyhazardową, zostanie wylosowany :D

Nagrodą jest bon na dowolny audiobook ze sklepu Nexto.pl. Do dzieła!

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety