niedziela, 14 marca 2010

Najciekawsze paczki ikon

Autor: Adrian Nowak, 09:00, niedziela, 14 marca 2010


Ciekawe zestawy ikon przydadzą się niezależnie od środowiska graficznego z którego korzystamy. Rozejrzymy się zatem, co ciekawego stworzyli graficy w ostatnim czasie. Powyższy motyw to Elementary Purply, który jest fioletową odmianą standardowego Elementary całkiem nieźle wpisującą się w wygląd nowego Ubuntu 10.04.

Kolejną interesującą pozycją jest Meliae z którego sam korzystam już dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolony. Posiada wariant dopasowany zarówno do ciemnych jak i jasnych motywów.

FFW (Fast Forward) to motyw z ciekawie rozwiązanymi ikonami do sterowania odtwarzaniem czy przewijaniem, co zresztą dość dobrze widać na powyższym obrazku. Niektóre ikony są tutaj według mnie zbyt skomplikowane, co jednak dla niektórych może być odbierane jako zaleta.

Monolit to prostszy motyw, który przyznam mi nie do końca odpowiada. Jest przeznaczony raczej dla osób przyzwyczajonych do starszych, płaskich ikon.

Alpha-2 przeznaczone dla bardziej ekscentrycznych użytkowników, którzy lubią mocne kolory na pulpicie. Czerwony pasuje równie dobrze do jasnych jak i ciemniejszych motywów.

Glossy-Glass to temat przeznaczony dla sympatyków kolorów charakterystycznych dla KDE. Ikonki są proste i dość dobrze wyglądają w powiększeniu.

Hydrogen to jedne z ciekawszych ikon, dobrze wykonane i niezbyt skomplikowane. Dla mnie minimalnie zbyt błyszczące, jednak ogólnie rzecz biorąc są dość czytelne.Black-White jest zestawem sprawdzającym się najlepiej dla bardzo jasnych motywów. Przez dużą ascezę w kolorystyce udaje się dzięki nim zachować minimalistyczny wygląd pulpitu.

Oxygen Refit to całkiem udana próba odświeżenia ikon znanych z KDE. Tym razem bardzo dobrze sprawdzą się one także w GNOME, oczywiście pod warunkiem, że odpowiadają nam "cukierkowe" grafiki.

Kamel to ostatni zestaw ikon w zestawieniu z którego przez jakiś czas korzystałem. W gruncie rzeczy bardzo przypomina Meliae i podobnie jak on jest przyjemny graficznie choć niewyszukany.

Jeśli macie na oku jeszcze inne ciekawe zbiory ikon, dajcie znać w komentarzach.

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety