poniedziałek, 1 marca 2010

Nowy Nautilus ze zintegrowanym GNOME Zeitgeist

Autor: Adrian Nowak, 09:00, poniedziałek, 1 marca 2010


Trzeba przyznać, że GNOME z tygodnia na tydzień staje się coraz ciekawsze i to nie tylko ze względu na liczne mockupy ale także programistów, którzy zapewniają, że większość z prezentowanych nowości uda się bez większych problemów wdrożyć.

Ostatnio niezwykle ciekawą koncepcję przedstawił Ian Cylkowski, który zaproponował połączenie GNOME Zeitgeist i Nautilusa. Było to spore zaskoczenie dla programistów obu projektów, którzy nie spodziewali się podobnego rozwiązania. Seif Lotfy z którym rozmawiałem jakiś czas temu, obiecał jednak, że jeśli ktoś dostarczy mu instrukcje na temat działania paska w Nautilusie (od strony kodu), wtedy wdrożenie odpowiednich funkcji będzie jedynie kwestią 1-2 godzin.

Natomiast sam Cylkowski jak przyznaje - nie jest programistą, jednak chyba nie trzeba przekonywać do tego, że grafik z niego pierwszorzędny. Dwie pierwsze grafiki w tym wpisie wyszyły właśnie spod jego ręki.
Całość bazuje na pracy usera DanRabbit, którego dzieło widoczne jest poniżej, choć faktycznie podobieństwo nie jest widoczne na pierwszy rzut oka. Do działania takiej wersji "Nautilus Elementary" jeszcze nieco brakuje, jednak projekty takie jak ten dają użytkownikom GNOME nadzieję, że ich środowisko nie będzie odstawało od KDE, które w ostatnim czasie zmieniło się wręcz nie do poznania.


źródło: webupd8.org
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety