piątek, 12 marca 2010

Odświeżony wygląd Centrum oprogramowania Ubuntu. Wkrótce także z płatnymi narzędziami?

Autor: Adrian Nowak, 12:00, piątek, 12 marca 2010


Centrum oprogramowania Ubuntu to aplikacja, która w przyszłości ma zastąpić niemal wszystkie inne nakładki na menedżera pakietów i być najwygodniejszym sposobem instalacji oprogramowania. Nie da się także ukryć, że Canonical wiąże z nim również spore nadzieje biznesowe. Już niedługo mogą się w nim pojawić także płatne narzędzia na do czego powoli przygotowywany jest interfejs.Jak widać na powyższych screenach, dość znacznie odświeżono tło narzędzia utrzymując je w stylowym srebrnym kolorze pasującym do reszty nowych grafik. Podkreślono także przycisk "wyróżnionych aplikacji" dzięki czemu początkujący łatwiej znajdą aplikacje, których brakuje im po wgraniu Ubuntu.

Najciekawszą nowością jest jednak zmiana opisu widoczna na elementach umożliwiających instalację danego narzędzia. Obecnie przy każdym z nich dopisano "darmowy", jednak jak możemy się domyślać, gdyby wszystkie programy miałby pozostać darmowe, takie rozwiązanie nie miałoby żadnego sensu.

Wygląda więc na to, że obok Ubuntu One Music Store, także Centrum oprogramowania otworzy system na komercyjne rozwiązania. Myślę przy tym, że w tym przypadku możemy jedynie zyskać, szczególnie jeśli platformą tą zainteresują się także więksi producenci oprogramowania.

źródło: omgubuntu.co.uk
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety