niedziela, 21 marca 2010

Paczki dla Ubuntu i Fedory z nową Operą 10.51 już dostępne

Autor: Adrian Nowak, 14:42, niedziela, 21 marca 2010


Po raz pierwszy udostępniono paczki Deb i RPM najnowszej wersji rozwojowej Opery, która reklamuje się krzykliwym hasłem "najszybszej przeglądarki na Ziemi". Na stronie głównej narzędzia widnieje też inny ciekawy napis - "zoptymalizowana pod Windows".

Opera jest rzeczywiście dość szybka, widać to już bez żadnych testów, jednak w moim przypadku zdecydowanie przegrywa z Google Chrome, które lepiej wyświetla czcionki no i przede wszystkim posiada multum ciekawych dodatków - jeszcze nie tyle co Firefox, jednak jest na dobrej drodze.

Co do optymalizacji pod Windows - jest dość dobrze widoczna, jednak przeglądarka pod Linuksem jest równie szybka. Nie można także mieć do twórców pretensji o to, iż starają się by ich produkt wyglądał najlepiej właśnie na najpopularniejszym systemie. We wspomnianym jednak wcześniej Chrome, na każdym systemie można ustawić taki sam motyw, więc problem wyglądu można jak widać obejść.

Chętnych do instalacji testowej Opery muszę jeszcze przestrzec przed tym, iż program nadpisuje konfigurację poprzedniej edycji przeglądarki. Jeśli więc masz w nim coś ważnego, najlepiej stwórz sobie kopię katalogu ~/.opera.

Sam program można znaleźć na stronie twórców.

źródło: webupd8.org

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety