sobota, 6 marca 2010

Podłącz standardową klawiaturę do telefonu z Androidem

Autor: Adrian Nowak, 15:00, sobota, 6 marca 2010


Wirtualne klawiatury w które wyposażone są telefony z dotykowym ekranem mogą czasem irytować, jednak po kilku dniach użytkowania nie stanowią już zwykle problemu.

Biorąc pod uwagę, że jak wielokrotnie pisałem - nowoczesne telefony to właściwie zminiaturyzowane komputerki, nic nie stoi na przeszkodzie by podłączyć do nich zewnętrzne urządzenia. Ostatnio popularne staje się podpinanie do smartfonów z Androidem standardowych klawiatur USB. Jest to relatywnie proste i wymaga wyłącznie przygotowania odpowiedniego kabla.

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie zbyt szerokiego wykorzystania tego typu rozwiązania. Może jedynie podczas nieprzewidzianej awarii komputera, gdy telefon może służyć za całkiem przyjemne urządzenie do odpisywania na e-maile.

W podróży noszenie ze sobą klawiatury raczej nie wchodzi w grę a pewnych ustępstw typu "mobilność a wygoda" zwyczajnie nie da się obejść. Myślę, że jest to jednak interesująca ciekawostka pokazująca, że niewielkie rozmiary telefonu wcale nie oznaczają, że nie będzie ono współpracowało z pełnoprawnymi urządzeniami peryferyjnymi standardowych pecetów.

źródło: tombom.co.uk
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety