poniedziałek, 29 marca 2010

Powoli żegnamy Ubuntu 8.10 Intrepid Ibex

Autor: Adrian Nowak, 17:05, poniedziałek, 29 marca 2010


Ubuntu 8.10, które jak kiedyś pisałem, było "pozytywną ewolucją" poprzedniego wydania, już niedługo straci wsparcie Canonicala a to jak zwykle oznacza koniec tworzenia aktualizacji dla tej wersji systemu.

Oficjalnie końcem wsparcia Ubuntu 8.10 będzie piątek 30 kwietnia po którym Intrepid Ibex osiągnie status EOL (end-of-life).

Ubuntu 8.10 to jedno z moich ulubionych wydań, które wyposażono po raz pierwszy na przykład w instalator z dysku USB czy obsługę szyfrowania katalogu domowego. W tym wydaniu twórcy zdecydowali się także na dodanie ciemniejszego motywu i menu globalnej zmiany statusu. Jedną z ciekawszych nowości nie wynikających może bezpośrednio z prac zespołu Ubuntu było także dodanie obsługi kart do Nautilusa bez których ciężko mi teraz nawet wyobrazić sobie pracę.

Zawsze miło powspominać jak czas szybko płynie a szczególnie, gdy nowe wydania pojawiają się w tak krótkich odstępach czasu. Przez te kilka wydań Ubuntu nie zmieniło się może diametralnie, jednak mimo wszystko nowości są zdecydowanie pozytywne, pomimo, że wiele problemów wciąż czeka na rozwiązanie.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety