niedziela, 21 marca 2010

Prace nad GIMP 2.8 zgodnie z planem

Autor: Adrian Nowak, 10:54, niedziela, 21 marca 2010


Martin Nordholts, który niedawno zapowiedział, że GIMP 2.8 będzie tworzony zgodnie z rygorystycznym planem czasowym, ogłosił, iż pomysł jak najbardziej się sprawdził i obecnie całość jest już na prostej drodze do nowego wydania.

Data premiery GIMP-a 2.8 to wciąż grudzień 2010. - Dodaje Martin na swoim blogu. Zauważa on także, iż śledzenie postępów prac nad narzędziem pozwala czuć większą kontrolę nad całym projektem i czyni go bardziej wiarygodnym i profesjonalnym.

Cykl rozwojowy wersji 2.4 do którego dołączyłem niedługo przed jego końcem oraz cykl wersji 2.6 w którego całości uczestniczyłem były znacznie bardziej chaotyczne bez dokładnej daty premiery. To wielu odpowiada, jednak ja preferuję sztywniejsze ramy czasowe rozwoju. - Dodaje Mark.

Dodatkowo dowiadujemy się, iż prace nad trybem jednego okna (single-window) są już praktycznie zakończone. Jedyną funkcją, która pozostała do naprawienia jest zarządzanie sesjami narzędzia w tym trybie, gdyż obecnie GIMP nie potrafi wystartować w takim trybie z odpowiednio dopasowanymi ustawieniami.

Do nowej wersji zaimplementowano także między innymi funkcję przeglądania ostatnio otwartych plików graficznych czy możliwość ukrycia doków roboczych (obrazek z początku wpisu). Nowy GIMP zapowiada się bardzo ciekawie a przez kolejne pół roku zapewne zyska jeszcze wiele przydatnych dodatków.

źródło: chromecode.com

Tagi: , ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety