piątek, 19 marca 2010

Przygaś światło w Google Chrome podczas odtwarzania filmów

Autor: Adrian Nowak, 15:35, piątek, 19 marca 2010


Jeśli oglądasz sporo filmików w internecie, warto postawić na nieco komfortu i zainstalować dodatek, który sprawi, że nic nie będzie odwracało twojej uwagi od oglądanego materiału. Mowa o prostym skrypcie, który "przygasza" na oglądanej stronie wszystko poza filmikiem.

Już teraz taka funkcja została wprowadzona przy dłuższych materiałach na YouTube, jednak aby nie zmuszać użytkowników do zbyt dużej ilości kliknięć, odpowiednia ikonka nie znajduje się przy każdym filmiku.

Możemy jednak za jednym zamachem dodać ją do wszystkich stron i aktywować przy oglądaniu dowolnego filmiku. Wystarczy jedynie zainstalować prosty dodatek o niewyszukanej nazwie Turn Off the Lights.

Dodatkowo w ustawieniach możemy skonfigurować dodatek tak, by po kliknięciu przycisku odtwarzania, tło strony automatycznie się przyciemniło natomiast po zatrzymaniu powróciło do normy. Niestety nie można w międzyczasie oglądania filmiku przewijać elementów na ciemniejszym obszarze, jednak kliknięcie na pustą część strony sprawia, że tło znów staje się białe.

Jak wspomniałem, całość działa nie tylko na YouTube, ale na wszystkich stronach na których osadzony jest Flash, więc wystarczy kliknąć ikonkę żarówki na pasku adresu by przeglądarka skupiła się wyłącznie na danym filmiku czy grze.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety