sobota, 13 marca 2010

Telefon z Androidem mózgiem dla robota

Autor: Adrian Nowak, 12:00, sobota, 13 marca 2010


Zabawa telefonem może przynieść wiele radości, nie tylko podczas wykonywania połączeń ale na przykład w czasie używania gier czy ulubionych narzędzi. Dla niektórych to jednak wciąż mało i by dać upust swojej kreatywności budują platformy zamieniające telefony w urządzenia, które potrafią same się poruszać.

Gdy jednak przez chwilę się zastanowić, jest to naturalny element ewolucji tego typu urządzeń. Standardowe komputery były przecież używane niemal od zawsze do pełnienia funkcji mózgu robotów, gdy więc pojawiła się tańsza i do tego bardziej mobilna alternatywa, zwyczajnie z niej skorzystano.

Zbudowanie takiej zabawki pochłonęło twórcom jedynie 30 dolarów i praktycznie wszystkie elementy udało im się zakupić bez żadnych problemów. Jeden z nich będący programistą Pythona wspomina nawet - "Wiedziałem, że mógłbym takie coś zbudować. Potrzebowałem jedynie telefonu."

Możliwości jakie pociąga za sobą wykorzystanie telefonu z Androidem są niesamowicie duże. Wystarczy wyobrazić sobie na przykład, że oprogramowanie zostanie wyposażone w funkcję rozpoznawania twarzy czy miejsc a dzięki obsłudze poleceń głosowych (już teraz działającej całkiem nieźle) może się stać naszym małym domowym pomocnikiem.

Nie wiem jak wam, ale mnie taka "stacja dokująca" dla telefonu wydaje się wręcz genialnym pomysłem. Gdyby dodatkowo udało się ją wyposażyć w jakieś ogniwa fotowoltaiczne, które zasilałyby robota i jednocześnie ładowały telefon, powiedziałbym nawet, że może to być prawdziwy hit.

źródło: wired.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety