piątek, 26 marca 2010

Twórca projektu Mono zdobywa się na szczere wyznanie

Autor: Adrian Nowak, 16:10, piątek, 26 marca 2010


Przez wielu lubiany, przez resztę znienawidzony Miguel de Icaza, któremu zawdzięczamy projekty takie jak Mono czy GNOME, wypowiedział się niedawno na temat udziału Microsoftu w pracach nad frameworkiem .NET. Nie były to ciepłe słowa.

De Icaza stwierdza, iż Microsoft bardzo zaszkodził świetnemu z technicznego punktu widzenia .NET za sprawą nieścisłości prawnych i patentów, które skuteczne zniechęcają wielu programistów do budowania aplikacji z ich użyciem. Negatywnie ocenia także zbyt duże związanie projektu z platformą Windows. Co ciekawe stwierdza także, że gdyby nie błędne decyzje Microsoftu, technologia przy której pracuje mogłaby być obecnie używana przez gigantów takich jak Facebook, Google czy Wikipedię.

Jak stwierdzają komentatorzy, "Ameryki nie odkrył", jednak jest to zdecydowany sygnał dla osób, które uważały, iż De Icaza bezmyślnie uległ Microsoftowi poddając mu wcześniejsze ideały, które przyświecały na przykład podczas tworzenia GNOME. Jak widać, były to tylko błędne wywody a sam Miguel jest bardzo obiektywny, nawet w ocenie firm, które go zatrudniają.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety