wtorek, 16 marca 2010

Twórcy Ubuntu zapomnieli o zmianie dźwięków w nowym wydaniu systemu

Autor: Adrian Nowak, 09:00, wtorek, 16 marca 2010


Ubuntu w nowym wydaniu zmieni się nie do poznania - tak, że właściwie osoba przesunięta w czasie jedynie o kilka miesięcy mogłaby nie poznać najpopularniejszej na świecie desktopowej dystrybucji Linuksa. Mimo wszystko temat dźwiękowy systemu pozostanie taki sam jak poprzednio i to wcale nie dlatego, że jest tak wspaniały.

Jeden z czytelników bloga Marka Shuttlewortha (pomysłodawcy Ubuntu) zapytał w komentarzu, czy planowana jest także zmiana tematu dźwiękowego, który lepiej pasowałby do nowego image systemu. Mark nie krył zaskoczenia:

Mark Shuttleworth: Jejku, kompletnie o tym zapomniałem. Bardzo dobre pytanie. Chciałbyś sprawdzić czy  społeczność ma jakieś pomysły na temat dźwiękowy inspirowany światłem?
Dyskusja na ten temat toczy się tutaj, jednak nic sensownego do tej pory nie zaproponowano. Moim zdaniem, co jak co, ale akurat dźwięki systemowe to ostatnia rzecz o jaką można się zatroszczyć by wygodniej korzystało się z komputera. Jeszcze bardziej oderwane od rzeczywistości wydaje mi się "dopasowywanie ich do motywu graficznego".

U siebie zwykle niedługo po instalacji wyłączam całkowicie dźwięki systemowe, gdyż nie chcę by po uruchomieniu komputera o północy wszyscy mieli o tym wiedzieć (w laptopie czasem wbudowane głośniki potrafią zirytować). Tak czy inaczej wygląda na to, że Canonical za wszelką cenę chce się odciąć od poprzednich wydań i właściwie zmienić wszystko co tylko się da, pozostawiając jedynie sprawdzone aplikacje.

źródło: omgubuntu.co.uk
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety