środa, 24 marca 2010

Ubuntu.com - zmiany nadchodzą

Autor: Adrian Nowak, 12:39, środa, 24 marca 2010Canonical oficjalnie wprowadziło zmiany w wyglądzie swojej strony głównej, zachęcając jednocześnie do testów najnowszej wersji Ubuntu 10.04 Beta 1. Jak zaznaczają twórcy "nowe wydanie LTS jest tuż za rogiem".

Czytelnicy tego bloga z pewnością nie będą zaskoczeni zmianami jakie napotkają na swojej drodze w nadchodzącym wydaniu, jednak w zupełnie innej sytuacji są osoby, które raczej nie interesują się swoim systemem i o nowościach dowiadują się dopiero po aktualizacji do nowej wersji.

Spróbujcie się postawić w takiej sytuacji a zobaczycie, że sporo osób może być poważnie zdezorientowanych widząc fioletowy pulpit i niemal całkowicie inny wygląd niż ten, który znali do tej pory. Założę się, że wielu uzna system za "podróbkę" albo jeden z remiksów.

W związku z tym dość logiczne wydaje się uzmysłowienie użytkownikom, iż instalują ten sam produkt z którego korzystali wcześniej a nie coś zupełnie odrębnego. Według mnie jak na wydanie LTS, zostało wprowadzonych zbyt wiele zmian. Motyw, który jeszcze nie jest idealny będzie wielu towarzyszył zapewne przez wiele miesięcy. Z drugiej jednak strony, po tylu zapowiedziach Mark Shuttleworth był już pod bardzo silną presją społeczności.

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety