piątek, 9 kwietnia 2010

Acer stworzy netbooka z Androidem i Chrome OS

Autor: Adrian Nowak, 17:06, piątek, 9 kwietnia 2010


Wygląda na to, że Acer ma zamiar zdominować rynek niezbyt wymagających użytkowników, którzy już za jakiś czas będą korzystali znacznie częściej z lżejszych systemów takich jak Chrome OS działający praktycznie całkowicie w chmurze oraz Androida.

Tą drugą dystrybucje stworzoną przez Google można coraz częściej spotkać nie tylko na telefonach lecz także na różnego rodzaju tabletach, których liczba znacznie wzrosła po niedawnej premierze produktu Apple iPad.

Warto także zauważyć, że prawdopodobnie udostępniona zostanie instalacja Windowsa oraz Androida na jednym komputerze w trybie multi-boot, co pozwoli typowemu użytkownikowi zainteresować się Linuksem bez jakichkolwiek wyrzeczeń czy ryzyka. Z jednej strony to dobrze, jednak patrząc nieco głębiej, Android czy nawet Chrome OS to chyba nie najlepsze dystrybucje do reklamowania samego Pingwinka.

Mimo wszystko Acerowi należą się brawa za odwagę promowania niesprawdzonych jeszcze zbyt dobrze rozwiązań, które jeśli nawet nie zachęcą bezpośrednio do Linuksa to dadzą wyraźny sygnał na to, że Windows nie jest jedynym systemem operacyjnym a alternatywy potrafią być równie dobre a nawet lepsze.

źródło: slashgear.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety