poniedziałek, 12 kwietnia 2010

Efekt prac nad Nautilus Elementary 2.30

Autor: Adrian Nowak, 17:48, poniedziałek, 12 kwietnia 2010


Myślę, że większość z was pamięta zapowiedzi twórców Elementary dotyczące stworzenia ciekawej modyfikacji Nautilusa. Wydawało się jednak, że projekt odszedł na dalszy plan po tym jak przedstawiono pierwszą wersję minimalistycznego narzędzia mającego zastąpić Nautilusa w Elementary OS. Nic bardziej mylnego...

Wygląda na to, że Nautilus wciąż jest numerem jeden jeśli chodzi o priorytet w pracach nad przeglądarką plików a sam cel planowany na początku jest już bardzo bliski.Dość ciekawie rozwiązano pionowe ustawienie przycisków w menu, które obecnie bardzo przypomina Dolphina. Szkoda, że jednocześnie znikają tak ważne dla początkujących użytkowników elementy jak chociażby menu "Plik, Edycja, Widok..." a także co mnie ostatnio zaskoczyło również w Ubuntu 10.04, brak możliwości ręcznego wpisania adresu do danego folderu.

Można już teraz zainstalować powyższą modyfikację, jednak jest ona dopiero we wczesnej fazie testów i co chwila wzbogaca się o nowe funkcje, zatem nie jest to najlepszy pomysł.

źródło: ammonkey.posterous.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety