wtorek, 6 kwietnia 2010

Google Chrome naprawdę takie szybkie? [wideo]

Autor: Adrian Nowak, 13:11, wtorek, 6 kwietnia 2010


Google wypuściło kolejną reklamówkę swojej przeglądarki, która jak zauważają inni blogerzy różni się dość znacznie od poprzednich. Tym razem gigant z Mountain View postawił na promocję szybkości swojego narzędzia i trzeba przyznać, że nawet jeśli nieco minął się z prawdą to miło ogląda się takie spoty.

Google ma ciekawy tryb działania, który zawsze mnie fascynował. W internecie nie musi właściwie z nikim walczyć a jedyny cel jaki sobie stawia firma to uczynienie internetu przyjemniejszym w użytkowaniu, przez co internauci spędzą w nim więcej czasu a co za tym idzie, najprawdopodobniej obejrzą więcej dostarczanych przez Google reklam.

Jeśli więc Google robi przeglądarkę tylko po to, by użytkownikom wygodniej korzystało się z sieci, ja widzę w tym sens. Jeszcze przed premierą Chrome, sporo osób narzekało na kolejną już przeglądarkę, która przecież wcale nie posiadała rewolucyjnych funkcji. Z perspektywy czasu widać jednak, że produkt był potrzebny, chociażby ze względu na charakterystyczny dla Google minimalizm i szybkość.

Pomysłowy spot Google poniżej:


Tagi: , ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety