Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

piątek, 16 kwietnia 2010

Google uprości drukowanie - z dowolnych urządzeń

Autor: , 14:55, piątek, 16 kwietnia 2010


Google już od dość dawna pracuje nas swoim systemem Chrome OS, który poza wygodą użytkowania ma być przede wszystkim gotowy do pracy już po kilku sekundach od uruchomienia. Niestety początkowe problemy z obsługą drukarek nie ustępują a wyśrubowany czas zmusza architektów oprogramowania Google do stworzenia nowych rozwiązań.

Google nastawione przede wszystkim na przeniesienie jak największej liczby zadań użytkowników do internetu, intensywnie pracowało nad umożliwieniem wygodnej obsługi drukarki, nie obciążając przy tym komputera, który właściwie ma się przerodzić jedynie w portal wyświetlający odpowiednie wyniki i umożliwiający wprowadzanie danych.

Aby iść z duchem "przetwarzania w chmurze", gigant z Mountain View zaproponował aby system nie drukował już niczego bezpośrednio, lecz wydawał takie polecenie zdalnemu serwerowi. On z kolei będzie dopiero obsługiwał drukarkę, która automatycznie zyska dodatkowe funkcje.

Samo drukowanie w ten sposób z poziomu komputera nie wydaje się właściwie niczym wielkim, jednak już biorąc pod uwagę urządzenia przenośne, drukowanie dokumentów bezpośrednio po wydaniu polecenia z telefonu jest bardzo obiecujące.

Sama zasada działania nie jest do końca znana, gdyż projekt liczy sobie zaledwie kilkanaście godzin, jednak aby osiągnąć realną efektywność musi współpracować zarówno z drukarkami podłączonymi do domowej sieci lokalnej jak również z tymi przyłączonymi bezpośrednio do komputera.

źródło: blog.chromium.org
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety