niedziela, 4 kwietnia 2010

HTC EVO 4G - telefon idealny?

Autor: Adrian Nowak, 11:00, niedziela, 4 kwietnia 2010


Poszukiwań telefonu idealnego ciąg dalszy. Niestety pomimo mnogości modeli jedynie niewielki ich odsetek charakteryzuje się czymś unikalnym i wartym zainteresowania. Ostatnio jednak pojawiło się urządzenie, które wywarło na mnie bardzo pozytywne wrażenie i posiada naprawdę niewiele wad.

Chodzi o HTC EVO 4G, czyli telefon znany jako HTC HD2 z tą bardzo istotną różnicą, że wyposażony nie w Windows Mobile a Androida. Dopiero to sprawiło, że postanowiłem zainteresować się sprzętem znanym już od jakiegoś czasu i myślę, że nie tylko ja. Samo oznaczenie przez producentów może sugerować, że wersja z Androidem jest lepsza i ciekawsza od poprzednika. Poza nowym systemem urządzenie jest także mocno zaktualizowane od strony technicznej.

Na jego pokładzie znajdziemy bardzo duży 4,3-calowy, pojemnościowy ekran TFT o rozdzielczości WVGA (480 x 800) z obsługą multidotyku, procesor Qualcomm Snapdragon QSD8650 o taktowaniu 1GHz (odpowiednik QSD8250 z modułem CDMA), 1GB wbudowanej pamięci Flash, port HDMI, aparat o matrycy 8Mpix z możliwością nagrywania wideo w rozdzielczości HD (720p) oraz wbudowaną podstawkę.

Szczegóły bardzo płynnego działania są widoczne na filmikach w końcu wpisu, jednak ja chciałbym zwrócić uwagę na baterię o pojemności 1500 mAh! Tak duży wyświetlacz i procesor zasilany z takiego małego ogniwa? Z pewnością jest to najsłabszy punkt tego telefonu bo nie wierzę w super oszczędne podzespoły, szczególnie obserwując wcześniejsze modele od HTC.źródło: komorkomania.pl
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety