wtorek, 13 kwietnia 2010

Instalacja Audacious 2.3.0 - wyrówna głośność utworów

Autor: Adrian Nowak, 09:00, wtorek, 13 kwietnia 2010


Jeden z moich ulubionych odtwarzaczy nadchodzi w nowej odsłonie. Pomimo że zewnętrznie Audacious 2.3.0 praktycznie się nie zmienił, został wzbogacony o kilka bardzo przydatnych wtyczek.

Chyba najistotniejszą jest "AudioCompressor AGC" odpowiedzialny za utrzymywanie jednego poziomu głośności podczas odtwarzania biblioteki muzycznej. Wydaje się to niewiele, jednak chyba nie ma nic bardziej irytującego niż konieczność regulacji głośników po każdym utworze.

Korzystając z tego programu odtworzymy też popularne formaty takie jak MP3, AAC, AAC+, Vorbis, FLAC, TTA, WMA, ALAC i wiele innych.

Co dla wielu istotne, Audacious jest swego rodzaju Linuksowym odpowiednikiem Winampa obok wcześniej opisywanego przeze mnie narzędzia Qmmp i podobnie jak on, obsługuje bez problemu motywy z windowsowych wersji narzędzia.

Od niedawna pojawiła się także możliwość uruchamiania Audaciousa wykorzystując interfejs w GTK+, przez co wpisuje się on w systemowy motyw, co mnie osobiście średnio się podoba - no ale to taka dodatkowa opcja dla zainteresowanych.

Aby zainstalować program należy dodać repozytoria, odpowiednio dla:

- Ubuntu 10.04 Lucid Lynx:

sudo add-apt-repository ppa:bdrung/ppa
- Ubuntu 9.10 Karmic Koala:

sudo add-apt-repository ppa:philip5/extra
I na koniec, niezależnie od wydania Ubuntu:

sudo apt-get update && sudo apt-get install audacious

źródło: webupd8.org
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety