poniedziałek, 12 kwietnia 2010

Instalacja AWN 0.4.0 - godna konkurencja dla Docky

Autor: Adrian Nowak, 17:13, poniedziałek, 12 kwietnia 2010


Udostępniono niedawno kolejne wydanie jednego z najstarszych doków dla Linuksa - Avant Window Navigator. Mimo, iż narzędzie zostało oznaczone wciąż wczesnym numerem 0.4.0, działa niezwykle szybko i wreszcie zaczyna dorównywać konkurencji, która w ostatnich miesiącach była bardzo aktywna.Twórcy przygotowali krótki screencast, który możecie oglądać powyżej. Do najważniejszych nowości należy zaliczyć możliwość umieszczania doku także na bocznych krawędziach ekranu, nowe style tła (w tym 3D i płaski), możliwość rozszerzenia doku na całą szerokość pulpitu, czy całkowicie przepisaną funkcję autoukrywania.

AWN powinien teraz także znacznie lepiej wyglądać w przypadku awarii jednego z apletu. Nie wyświetli on już jak wcześniej nieestetycznych białych linii, lecz przyjazną ikonę pozwalającą na błyskawiczny restart wtyczki powodującej błędy.

Użytkownicy Ubuntu 10.04 znajdą już nową wersję Avant Window Navigator w swoich repozytoriach, zatem do instalacji wystarczy polecenie:

sudo apt-get install avant-window-navigator
Posiadacze wcześniejszych wersji już wkrótce powinni znaleźć paczki programu w tych repozytoriach.

U mnie AWN sprawuje się wręcz wzorowo i choć niespecjalnie przepadam za dokami, które zabierają cenne miejsce w obszarze roboczym, coraz bardziej korci mnie by pozbyć się standardowych paneli GNOME.

źródło: mhr3.blogspot.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety