poniedziałek, 5 kwietnia 2010

Instalacja Banshee 1.6 w Ubuntu

Autor: Adrian Nowak, 11:08, poniedziałek, 5 kwietnia 2010


Zgodnie z planem kilka dni temu ukazała się kolejna wersja popularnego odtwarzacza Banshee będąca zwieńczeniem wielu miesięcy prac, głównie skupionych na poszerzaniu narzędzia o nowe funkcje.

Jedną z najciekawszych nowości jest Auto DJ, czyli możliwość automatycznego generowania kolejki utworów, jak zapowiadają twórcy "nigdy się nie kończącej". Rozbudowano także funkcję synchronizacji urządzeń by można było dokładnie wybrać, które z plików znajdą się na naszym przenośnym odtwarzaczu.

Myślę, że chyba każdemu do gustu przypadnie także Grid View czyli lista okładek albumów znajdujących się w naszej cyfrowej bibliotece. Pojawiła się także dodatkowa opcja wyszukiwania utworów po aktywacji skrótu klawiszowego shift+/. Nie wydaje mi się to wygodniejsze niż użycie standardowej wyszukiwarki, jednak w tym przypadku od przybytku głowa nie powinna rozboleć.

Każdy ma w swojej kolekcji utwory za którymi nie przepada, a w związku z tym aby uniknąć ich zbyt częstego odtwarzania, nowe Banshee do wszystkich piosenek dopisuje swój własny ranking, który ma dodatkowo ułatwić tworzenie inteligentnych playlist. Na razie nie miałem okazji dość dobrze przetestować tej funkcji, jednak zapowiada się ciekawie.

Ostatnią z istotniejszych nowości jest dodanie obsługi YouTube bezpośrednio w oknie programu. Całość została dość głęboko zamaskowana w postaci dodatkowej wtyczki, którą musimy samodzielnie aktywować.

Zainteresowani mogą sprawdzić, jak prezentuje się nowa wersja programu, dodając do Ubuntu repozytorium:

sudo add-apt-repository ppa:banshee-team/banshee-daily
Wersję nieco mniej aktualną, za to według programistów lepiej przetestowaną, można znaleźć natomiast w tak zwanych stabilnych repozytoriach.

źródło: banshee-project.org
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety