czwartek, 8 kwietnia 2010

Instalacja menu z Elementary OS

Autor: Adrian Nowak, 09:00, czwartek, 8 kwietnia 2010


Elementary OS wzbudza zainteresowanie niemal od samego początku, gdy tylko pojawiły się pierwsze prezentacje proponowanych dla tej dystrybucji rozwiązań. Ostatnio mniej oficjalnie pojawiła się informacja o menu startowym dla Elementary OS, które podobnie jak reszta elementów jest dobrze opracowane i wygodne.

W praktyce jest to nic innego jak skórka dla GnoMenu, zatem nic nie stoi na przeszkodzie aby zainstalować "Elementary Menu" w większości dystrybucji Linuksa opartych o GNOME a co za tym idzie także Ubuntu. Jeszcze raz podkreślam jednak, że najprawdopodobniej nie jest to oficjalny twór zespołu twórców nowej dystrybucji.

Na początek należy wgrać samo GnoMenu, do którego później doinstalujemy odpowiedni motyw. Dodajemy więc do systemu nowe repozytorium:

sudo add-apt-repository ppa:gnomenu-team/ppa
A następnie odświeżamy listę pakietów i wgrywamy program:

sudo apt-get update && sudo apt-get install gnomenu
Teraz musimy dodać GnoMenu do jednego z paneli. Pamiętajmy jednak, że akurat Elementary Menu zostało przystosowane graficznie do uruchamiania z górnego paska GNOME. W międzyczasie pobieramy motyw znajdujący się tutaj.

Na koniec klikamy już tylko na aplet prawym przyciskiem z menu kontekstowego wybierając "Właściwości", po czym w oknie podobnym do powyższego wskazujemy wcześniej pobrany plik. Po zrestartowaniu apletu całość powinna być już gotowa do użytku.

źródło: indlovu.wordpress.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety