Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

piątek, 16 kwietnia 2010

Instalacja Miro 3 - podcasty wideo w jednym miejscu

Autor: , 14:33, piątek, 16 kwietnia 2010


W naszym kraju nie ma zbyt wielu podcastów wideo, czy może bardziej właściwie - vodcastów. Pewnie jest to jedynie kwestia czasu zanim pojawią się pierwsze profesjonalnie wykonane seriale na YouTube w języku polskim, jednak już teraz możemy zobaczyć jak radzi sobie z tym zadaniem reszta świata.

Tak się niestety składa, że przynajmniej w internetowym świecie wszystko znacznie szybciej pojawia się w zagranicznych mediach. Nie możemy od tego do końca uciec, bo chcąc nie chcąc obracamy się w tematyce, która jest od nas bardzo oddalona. Chociażby w przypadku tego bloga zajmujemy się narzędziami i systemem, który jest tworzony w dużej części na drugiej części kuli ziemskiej.

W przypadku vidcastów chyba najważniejsza jest mentalność, którą Polacy ostatnio dość szybko nadrabiają i jest to bardzo zadowalające. Sam śledzę kilka seriali na YouTube, które pomimo, że nie są może idealnie przygotowane to bez problemu wybraniają się humorem i kreatywnością.

Aplikacja Miro 3, której nowa wersja dla Windowsa pojawiła się już jakiś czas temu, opiera się o przygotowane znacznie profesjonalniej materiały niż te, które możemy znaleźć w przeciętnym serwisie gromadzącym pliki wideo. Spektrum tematyczne jest bardzo szerokie i poza materiałami tematycznymi znajdziemy w zbiorach także newsy czy muzykę.

Oczywiście, co nie jest chyba zaskoczeniem, wszystkie najpopularniejsze programy przygotowane zostały w języku angielskim, co jednak jest dobrym punktem wyjścia do poprawiania swoich umiejętności lingwistycznych. Poza proponowanymi przez twórców plikami, możemy także wykorzystywać Miro do pobierania dowolnych plików z YouTube czy także zarządzać pobieraniem torrentów. Jak wspominają sami twórcy jest to w przypadku tego narzędzia "śmiertelnie proste".

Nowe Miro 3 można znaleźć w repozytoriach Ubuntu 10.04 Lucid Lynx, więc by je zainstalować wystarczy wydać w konsoli polecenie:

sudo apt-get install -y miro
Posiadacze innych dystrybucji mogą znaleźć odpowiednie instrukcje na stronach programu.
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety