wtorek, 20 kwietnia 2010

IOGraph - kompletnie bezużyteczne narzędzie

Autor: Adrian Nowak, 11:00, wtorek, 20 kwietnia 2010


Są aplikacje, bez których nie wyobrażamy sobie wygodnego korzystania z komputera, muszą być zatem także ich całkowite przeciwieństwa. Brak konkretnych funkcji nie oznacza bynajmniej, że dana aplikacja nie może być niesamowicie wciągająca. Jednym z całkowicie bezużytecznych narzędzi jest IOGraph, który w tle zapisuje wszystkie ruchy myszą tworząc z nich rysunek.

Jak widzicie, może nieco przesadziłem pisząc o bezużyteczności tego programu, jednak zdecydowanie nie pomoże nam on w pracy ani też nie poprawi wydajności komputera.

Samo obserwowanie wyników pracy IOGraph jest jednak ciekawym doświadczeniem, pozwalającym sprawdzić które obszary pulpitu są najczęściej odwiedzane przez kursor. Po kilku godzinach działania, tworzy się naprawdę interesująca mapa, która poza zaspokojeniem ciekawości, całkiem nieźle wygląda - szczególnie dla fanów sztuki abstrakcyjnej.

Co ważne, przygotowany tak obraz można zapisać w postaci pliku PNG bez tła i nałożyć na zrzut ekranu. Efekty są również bardzo ciekawe, poniżej screen z Mac OS:

Całość opiera się o Javę, więc IOGraph uruchomimy bez problemu nie tylko na Windowsie, ale także na Mac OS i Linuksie.

W Ubuntu jedynym niezbędnym pakietem jest oczywiście samo środowisko uruchomieniowe JRE, które można wgrać chociażby instalując pakiet ubuntu-restricter-extras. Gdy Java jest już na swoim miejscu, pobieramy paczkę IOGraph ze strony twórców.

Na koniec wydajemy polecenie w konsoli analogiczne do:

java -jar '/home/adrian/Pobrane/IOGraph.jar'
Miłej zabawy!

[źródło: iographica.com, za: downloadsquad.com]
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety