czwartek, 1 kwietnia 2010

Linux Foundation zagarnęło Microsoft [prima aprilis]

Autor: Adrian Nowak, 09:00, czwartek, 1 kwietnia 2010


Przez wiele lat to społeczność Linuksa obawiała się złowrogiego giganta z Redmond, jak to jednak często bywa, przysłowiowa zwierzyna zamieniła się w myśliwego. Właściwie było to do przewidzenia po tym jak okazało się, że pracownicy Microsoftu mają problemy z wypaleniem obrazu ISO na płycie.

Mój osobisty stosunek do Microsoftu jest dość ambiwalentny bo z jednej strony jest to wielki monopolista, który bezlitośnie obchodzi się z konkurencją a z drugiej strony, gdyby nie ta firma, świat komputerów wyglądałby zupełnie inaczej i nie jestem przekonany czy rzeczywiście byłoby lepiej.

Warto także podkreślić, że wraz z przejęciem zmianie ulegnie także nazwa popularnych "okienek", które źle kojarzyłyby się społeczności Linuksa. Najprawdopodobniejszą nowym brandem będzie "Clouds" czyli "chmury", jednak to z kolei wzbudziło ostatnio sprzeciw Richarda Stallmana.

Na wiadomość o tej rewelacji w świecie Linuksa ożywił się także Mark Shuttlerorth - twórca Ubuntu. Zarzucając zmiany w interfejsie dystrybucji, które niedawno poczyniono, wspomina on, że ma zamiar przenieść do Pingwinka pulpit znany z produktów Microsoftu. Uważa także, że taka wersja Windows 7 będzie świetnym produktem.

Sam Bill Gates na razie nie skomentował nowych wydarzeń, jednak wiadomo, iż od jakiegoś czasu  często wspominał o Afryce, co mogło prorokować nadchodzące problemy finansowe.

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety