poniedziałek, 5 kwietnia 2010

Mockup Opery 10.5 w nowym Ubuntu

Autor: Adrian Nowak, 12:50, poniedziałek, 5 kwietnia 2010


Nowa Opera pomimo że działa bardzo szybko, nie wygląda najlepiej w Linuksie za sprawą wielu optymalizacji pod kątem Windows 7. Problemu właściwie by nie było, gdyby niedopracowany wygląd nie wpływał na wygodę korzystania z narzędzia - jest jednak inaczej.

Dodatkowy element, który w Windowsie umieszczony jest w obramowaniu okna, w Linuksie znajduje się nieco niżej ograniczając tym samym miejsce, w którym znajdują się karty z otwartymi stronami. Pojawiła się więc nieśmiała propozycja, aby niefortunny przycisk przenieść na prawą stronę, która i tak zgodnie z planem Marka Shuttlewortha miała być miejscem dodatkowych funkcji.

Układ przycisków widoczny na początku wpisu wydaje się najlepszym, gdyż - jak widać powyżej - już mała zmiana dość znacznie pogarsza wygodę korzystania z paska.

Przy okazji wspomnę, że ostatnio Mark Shuttleworth ostatecznie potwierdził, że przyciski nawigacji okna będą się znajdowały z lewej strony, natomiast zmieniona zostanie ich kolejność, która będzie teraz odbiciem lustrzanym poprzedniego układu. Przycisk zamykania będzie się więc znajdował na zewnątrz a następnie kolejno do środka ten odpowiedzialny za minimalizację i maksymalizację.

Tak czy inaczej twórcy Opery będą musieli podjąć jakieś kroki w kierunku poprawy wyglądu przeglądarki na Linuksie, gdyż obecnie jest to najmniej ciekawa wizualnie aplikacja w swojej klasie a Chrome i Firefox tylko czekają by przejąć nowych użytkowników.

Operę dla Fedory i Ubuntu można znaleźć we wcześniejszym wpisie.

źródło: kyleabaker.com

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety