piątek, 2 kwietnia 2010

Nowe funkcje w Ubuntu One

Autor: Adrian Nowak, 10:06, piątek, 2 kwietnia 2010


Dropbox ostatnio powiększył dostępną za darmo przestrzeń dla osób, które go promują, natomiast Ubuntu One wybiera nieco inny model przyciągania użytkowników. Zaletą wbudowanego w Pingwinka zdalnego dysku jest integracja z wieloma usługami systemowymi, która do tego cały czas się powiększa.

Jak zauważył jeden z czytelników, w Ubuntu 10.04 można już synchronizować także zakładki czy kontakty. Od jakiegoś czasu widnieje także możliwość synchronizacji muzyki, jednak dotyczy to wyłącznie tej zakupionej w Ubuntu One Music Store.

Bardzo chętnie widziałbym jednak szerszą synchronizację multimediów, które wysyłane automatycznie do serwisu Canonical byłyby dostępne z poziomu interfejsu webowego.

Na to niestety jednak nie mamy na razie co liczyć, gdyż wymagałoby to bardzo dużej infrastruktury, której na razie Canonical nie posiada. Myślę, że to jeden z pozytywniejszych aspektów Cloud Computing, gdyż wcale nie musimy przechowywać w odległej chmurze kluczowych dla naszej firmy dokumentów, ale muzykę czy multimedia, których strata czy wyciek w niepożądane ręce raczej nie będą dla nas dużym uszczerbkiem.

[informację przysłał Mariusz, dzięki]
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety