Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

środa, 14 kwietnia 2010

Pobieraj i automatycznie konwertuj filmy z 76 witryn!

Autor: , 17:16, środa, 14 kwietnia 2010


Rosnąca popularność witryn takich jak YouTube i stosunkowo łatwa możliwość pobrania dowolnego filmu czy serialu sprawia, że komputery wielu osobom zaczynają zastępować telewizory. O ile ściąganie pełnometrażowych filmów odbiera nam przyjemność ich obejrzenia w kinie, o tyle w przypadku YouTube, pobieranie czegokolwiek to jedynie kwestia wygody.

Osobiście pobieram jedynie okazyjnie filmiki z YouTube, które chce pokazać znajomym na telewizorze w odtwarzaczu DVD. Do tego niezbędne jest także skonwertowanie plików do jednego z popularnych formatów takich jak AVI - radzi sobie z nim większość urządzeń.

Z zadaniem pobrania i skonwertowania filmików świetnie radzi sobie nowe narzędzie xVideoServiceThief (kto wymyślał tę nazwę?). Na liście obsługiwanych stron znajdziemy między innymi YouTube, DailyMotion, CollageHumor, Google Video, Metacafe, Myspace, Vimeo, Yahoo Videos i wiele, wiele innych.

Program choć na pierwszy rzut oka wygląda dość prosto, posiada zaawansowane opcje konfiguracji. Możemy między innymi ustawić serwer pośredniczący proxy, czy dokładnie zaplanować, kiedy ma być dokonywane pobieranie. Również sam proces konwersji możemy dość szczegółowo dopasować, choć przy domyślnych ustawieniach, wynikowy plik ma widocznie słabszą jakość niż oryginał.

Dzięki temu, że narzędzie znajdziemy w GetDeb.net, wystarczy jedynie dodać repozytorium tej strony (instalując tę paczkę) po czym wydać w konsoli polecenie:

sudo apt-get update && sudo apt-get install xvst

źródła: xviservicethief.sourceforge.net, webupd8.org
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety