poniedziałek, 19 kwietnia 2010

Sharp tworzy MID wyposażone w Ubuntu

Autor: Adrian Nowak, 16:16, poniedziałek, 19 kwietnia 2010


Wydawać by się mogło, że urządzenia typu MID, czyli Mobile Internet Device odeszły nieco w zapomnienie na rzecz niedawnych premier tabletów czy netbooków. Wciąż jednak wiele osób poszukuje urządzeń nieco mniejszych, które znacznie wygodniej przenosić.

Jednym z nich jest proponowany na japoński rynek Sharp NetWalker PC-T1, który na powierzchni pięciu cali wyświetla obraz w niesamowitej (jak na MID) rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Znajdziemy w nim także energooszczędny procesor i.MX515 oraz WiFi 802.11b/g.

Najważniejsze jest jednak to, że producent postanowił wyposażyć urządzenie w Ubuntu 9.04 i to nie wersje netbookową, lecz pełnoprawnie wyposażonego Linuksa (edycja dla procesorów w architekturze ARM). Szkoda trochę, że w tak starej wersji, jednak podejrzewam, że aktualizacja nie powinna być specjalnym problemem.

Maszyna ma działać na zasilaniu bateryjnym około sześciu godzin, co przy cenie 2000 złotych jest dość przeciętnym wynikiem. Miejmy nadzieję, że Japończycy będą zadowoleni z oferty Sharpa i zachęcony sukcesem przeniesie on swój pomysł także do Europy.

[źródło: engadget.com - przysłał Dante, dzięki!]
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety