Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

sobota, 17 kwietnia 2010

Turpial, czyli Twitter dla wytrwałych

Autor: , 09:00, sobota, 17 kwietnia 2010


Czasem większa różnorodność aplikacji danego typu wcale nie poprawia ich poziomu a wręcz zniechęca użytkowników do poszukiwania tego jedynego. Podobnie jest chociażby z dystrybucjami wśród których sporo osób zwyczajnie się gubi. O tym, że warto poszukiwać lepszych odpowiedników, lepiej dopasowanych do naszych wymagań, świetnie świadczy fakt, że większość czytelników tego bloga nie korzysta z najpopularniejszego systemu operacyjnego dla desktopów i to z własnej woli.

W erze niedawnego rozkwitu różnorakich serwisów społecznościowych, także dla Linuksa powstało całkiem liczne grono narzędzi ułatwiających zarządzanie profilami na Twitterze czy Facebooku. Ostatnio wpadła mi w ręce aplikacja Turpial, której nazwa to nie jedyny tropikalny element.

Przede wszystkim Turpial komunikuje się z użytkownikiem w języku hiszpańskim, co na początku wcale nie ułatwia konfiguracji konta. Dalej jest już znacznie prościej, gdyż wszystkie programy tego typu mają bardzo podobny wygląd i ułożenie przycisków.

No i właśnie poza domyślnymi funkcjami i słabo znanym językiem nie otrzymujemy wiele więcej. Podoba mi się mimo wszystko dźwięk, który odgrywany jest po nadejściu nowej wiadomości. Tak czy inaczej, chyba lepiej sprawdzają się narzędzia takie jak Gwibber (domyślnie w Ubuntu 10.04), które z automatu obsługują więcej niż jedną witrynę, przez co mogą się stać prawdziwym społecznościowym centrum informacyjnym.

Zauważyłem też, że sporo osób nie docenia siły tego typu witryn, jednak chyba to ze względu na to, że w ich przypadku to sami budujemy treści, które później są nam dostarczane. Dodając do obserwowanych na Twitterze naszych znajomych rzeczywiście możemy się nie dowiedzieć niczego ciekawego, jednak śledząc Billa Gatesa, czy innych cenionych ludzi będziemy mieli dostęp do informacji z pierwszej ręki, które dopiero później będą mielone przez redakcje różnych czasopism i witryn w internecie.

Aby zainstalować program w Ubuntu należy wykonać kolejno polecenia:

sudo add-apt-repository ppa:effie-jayx/turpial
sudo apt-get update
sudo apt-get install turpial

Mimo wszystko jeśli chodzi o serwisy społecznościowe skierowane na przekazywanie informacji, równie dobrze korzysta mi się z webowego interfejsu, choć dla Twittera rzeczywiście powiadomienia są czasem niezwykle przydatne.

źródło: omgubuntu.co.uk
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety