piątek, 2 kwietnia 2010

Ubuntu tworzy społeczność na Marsie a Google rozmawia ze zwierzętami

Autor: Adrian Nowak, 11:31, piątek, 2 kwietnia 2010


Prima aprilis jak co roku przyniósł ciekawe efekty w postaci wielu akcji nie mających wiele wspólnego z rzeczywistością. Większość żartów dało się szybko wyłapać i o to przecież chodziło, jednak rozmach większych firm z pewnością zasługuje na docenienie.

Najbardziej postarało się chyba Google, które poza zmianą nazwy na Topeka stworzyło specjalną aplikację dla Androida pozwalającą porozumiewać się ze zwierzętami.

Pomimo że sam pomysł jest kosmiczny już na pierwszy rzut oka to gigant z Mountain View zadbał o każdy szczegół. W Android Market rzeczywiście znajduje się zapowiadana aplikacja, jednak jej działanie jest nieco inne niż przedstawione na poniższym, bardo dobrym filmiku:Z zabawy nie zrezygnowała także społeczność stricte Linuksowa i tak na przykład popularna dystrybucja Chakra porzuciła Archa na rzecz Debiana, co w gruncie rzeczy byłoby według mnie ciekawym rozwiązaniem.

Także użytkownicy Ubuntu stanęli na wysokości zadania zakładając społeczność na Marsie. Jak podkreślają, ważne jest by już na starcie przekonać do odpowiedniego systemu operacyjnego.

Ja natomiast przekonywałem wczoraj, że Linux Foundation przejęło Microsoft, co raczej jest bardzo mało prawdopodobne, jednak pociąga za sobą wiele ciekawych pytań. Na przykład, czy gdyby Linux był najpopularniejszym systemem, również cieszyłby się złą sławą?

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety