wtorek, 6 kwietnia 2010

Wideo bezpośrednio w oknie rozmowy Pidgina

Autor: Adrian Nowak, 14:13, wtorek, 6 kwietnia 2010


Myślę, że każdy, kto używa komunikatora dostał nieraz link z filmem do obejrzenia online za pośrednictwem serwisu YouTube bądź pokrewnego. Jeśli w tle mamy uruchomioną przeglądarkę, otwarcie dodatkowej karty to tylko chwila, jednak w innym przypadku wystartowanie na przykład Firefoksa nie jest już tak wygodne.

Ciekawym rozwiązaniem jest wtyczka wyświetlająca dany film bezpośrednio w oknie rozmowy, automatycznie po rozpoznaniu jednego z obsługiwanych serwisów.

Wtyczka będąca bohaterem tego wpisu wyświetla wideo ze stron CollegeHumor, Dailymotion, Google Video, Metacafe, MySpace Video, Trilulilu, Vimeo, Yahoo! Video oraz oczywiście YouTube. Instalacja jest bajecznie prosta i nie wymaga nawet restartowania Pidgina. Można "ręcznie" pobrać i zainstalować tę paczkę, bądź korzystając z konsoli wpisać:

wget http://pidgin-embeddedvideo.googlecode.com/files/pidgin-embeddedvideo_1.1-2_i386.deb
Oraz polecenie odpowiedzialne za instalację:

sudo dpkg -i pidgin-embeddedvideo_1.1-2_i386.deb
Na koniec musimy jedynie aktywować wtyczkę wybierając z menu komunikatora "Narzędzia=>Wtyczki" i zaznaczyć pole wyboru obok "Pidgin Embedded Video".

Jeśli po wstawieniu filmiku prowadzimy nadal żywą konwersację, rozwiązanie to może nie być najwygodniejsze, jednak w innych przypadkach sprawdza się bardzo dobrze.

źródło: ubuntugeek.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety