Bądź: Wyszukaj na stronie z użyciem Google
reklama:

niedziela, 18 kwietnia 2010

Wyłączanie dźwięku logowania w Ubuntu

Autor: , 10:16, niedziela, 18 kwietnia 2010


Niezależnie od systemu operacyjnego, najczęściej po uruchomieniu komputera wita nas tak zwany "dźwięk logowania". W przypadku stacjonarnych komputerów nie jest to żadna ułomność, gdyż można zwyczajnie wyłączyć głośniki by dyskretnie wystartować system.

Niestety już w przypadku laptopów, restart komputera w środku nocy z pewnością zostanie odnotowany przez rodzinę. Jakby tego było mało, w Ubuntu opcje odpowiedzialną za wyłączanie tego irytującego dźwięku ukryto naprawdę w dziwnym miejscu.

Spodziewałem się ją znaleźć w menu System => Preferencje => Dźwięk, jednak nic z tego. Zakopano ją w narzędziu Preferencje programów startowych. Oczywiste jest, że za odgrywanie dźwięków odpowiadają także programy, jednak poszukiwanie ustawień dźwięków w zakładce programów startowych nie jest zbyt logiczne.

Tak czy inaczej, aby dezaktywować tak zwany Login Sound, wystarczy przejść do menu System => Preferencje => Programy startowe i odznaczyć pole wyboru obok GNOME Login Sound. Po tej operacji nie powinien on już nas niepokoić.
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety