sobota, 10 kwietnia 2010

Zwrot pieniędzy za brak Linuksa w PS3

Autor: Adrian Nowak, 09:00, sobota, 10 kwietnia 2010


Niedawno wspomniałem o tym, że Sony zablokuje w nowym oprogramowaniu dla swoich konsol możliwość uruchamiania dodatkowych systemów operacyjnych, tłumacząc się względami bezpieczeństwa. Faktycznie chodziło raczej o ewentualne straty finansowe wynikające z łatwiejszego dostępu do nielegalnych treści na PS3, jednak obecnie i tak nie ma to większego znaczenia.

Niedługo po ogłoszeniu zimno przyjętych przez użytkowników informacji o blokadzie funkcji uruchamiania systemu w hiperwizorze pojawiły się również informacje o tym, że hakerzy już wiedzą jak przywrócić nieszczęsną funkcję. Jak się jednak okazuje, czasem producenci potrafią zrekompensować straty...

O zwrot pieniędzy za konsolę postanowił się ubiegać jeden z użytkowników z Wielkiej Brytanii, który o rewelacjach Sony dowiedział się niedługo po kupnie PlayStation 3. Zgodnie z gwarancją sklepu Amazon w którym zakupione było urządzenie, przez miesiąc od otrzymania sprzętu można ubiegać się o zwrot pieniędzy w związku z występującymi w nim usterkami.

Tak też zrobił jeden z użytkowników, któremu dopisało szczęście. Otrzymał on od Amazona zwrot w wysokości 84 funtów, bez konieczności oddawania konsoli czy jakichkolwiek dodatkowych czynności.  Pozazdrościć takiej dbałości o klienta.

Sam spór użytkowników konsol i Sony nadal trwa. Jedni obwiniają producenta inni hakerów, którzy przez swoją ciekawość świata nie zatrzymują się przed kolejnymi granicami budowanymi przez gigantów informatycznych.

źródło: playstationuniversity.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety