piątek, 28 maja 2010

Boxee dla Ubuntu 10.04. Strumieniowa telewizja i muzyka w komputerze oraz TV

Autor: Adrian Nowak, 12:01, piątek, 28 maja 2010


Samo dostarczanie narzędzia dla domowych centrów rozrywki (HTPC) powoli przestaje wystarczać. Użytkownicy nie mają przecież nieograniczonej liczby multimediów na dysku i naturalne jest, że wybierają aplikacje, które pozwolą im na przeglądanie wręcz nieskończonych zasobów internetu.

Na Ubuntu Developer Summit pojawił się pomysł dodania Boxee do domyślnych repozytoriów Ubuntu. Zapewne to świetne narzędzie już od dawna by się w nim znajdowało, gdyby nie tragiczna współpraca z grafiką na Linuksie. U mnie na karcie Intela wyciąga maksymalnie kilka klatek na sekundę, co jest lekko mówiąc, niezbyt optymalną wartością do wygodnego korzystania. Podobnymi doświadczeniami dzielą się także użytkownicy ATI Radeonów.

Sama liczba funkcji Boxee jest jednak imponująca i z najważniejszych można wymienić na przykład: wsparcie bardzo wielu formatów multimedialnych, integracja z serwisami społecznościowymi, obsługa zarówno filmów z dysku lokalnego jaki i sieci, wbudowany klient BitTorrent, czy wreszcie możliwość łatwego dostosowania wyglądu z wykorzystaniem nowych tematów graficznych, bądź modyfikację widgetów.

Dopóki program nie znajdzie się w repozytoriach, będziemy zmuszeni ręcznie pobierać paczkę dla Ubuntu (dostępne także Mac OS X i Windows) ze strony programu.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety