niedziela, 16 maja 2010

Bricscad V10 (klon AutoCADa) na Linuksa

Autor: Adrian Nowak, 09:00, niedziela, 16 maja 2010


O tym, że Linuksowi brakuje specjalistycznych aplikacji mówi się nie od dziś, jednak obserwując wyłącznie świat aplikacji takich jak Photoshop, nie mamy pełnego obrazu sytuacji.

Ostatnio firma Bricsys zdecydowała się wydać testową wersję swojego środowiska CAD, także dla Linuksa i to w natywnej edycji.

Programu, który w wersji profesjonalnej kosztuje około 2200 zł możemy używać za darmo przez miesiąc od czasu instalacji. Tak przynajmniej możemy przeczytać w liście który otrzymujemy po pobraniu programu, samo narzędzie informuje o czasie działania do końca maja 2010.

Bricscad szczyci się gronem 100 tysięcy użytkowników na świecie a z pewnością obecność na nowej platformie pozytywnie wpłynie na tą liczbę. Wyjątkową popularność program może też zawdzięczać swojej cenie, która choć domowym użytkownikom może wydawać się niemała, jest wciąż około pięć razy mniejsza niż popularnego AutoCAD.

Osoby, które zajmują się projektowaniem mają (być może) niepowtarzalną okazję by wypróbować narzędzie w dystrybucjach opartych o pakiety Deb lub RPM. Linki pobierania można znaleźć na stronie projektu po rejestracji.

[info: Kwahoo]
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety