środa, 26 maja 2010

Chrome OS jest "jeszcze niegotowy". Na netbookach dopiero pod koniec tego roku

Autor: Adrian Nowak, 15:00, środa, 26 maja 2010


Wszyscy czekający z utęsknieniem na dystrybucję tworzoną przez Google muszą uzbroić się jeszcze w duże zapasy cierpliwości. Deweloperzy ogłaszają złe wiadomości...

Niedawno przewidywano, że Chrome OS pojawi się na pierwszych urządzeniach stworzonych dla tego systemu, których premiera już w tym tygodniu. Niestety urządzenia swoją drogą a system swoją. Twórcy Chrome OS wspomnieli serwisowi Wired, że prace nad wydaniem nie są jeszcze ukończone i nie ma co na niego liczyć w najbliższym czasie.

Powinien się pojawić pod koniec roku i to wyłącznie na netbookach. Google wierzy, że to właśnie te urządzenia staną się atrakcyjną platformą (głównie cenowo) do walki z produktami Microsoftu. Nie jest to żadna nowość, jednak po cichu liczyłem, że Chrome OS zadebiutuje równocześnie także na standardowych desktopach, oraz tabletach - gigant potwierdził już przecież budowę własnego urządzenia tego typu.

Biorąc pod uwagę obecne wypowiedzi, zaprezentowanym niedawno "rewelacjom" dotyczącym wyglądu Chrome OS także bliżej chyba do mockupów niż działającego środowiska.

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety