niedziela, 16 maja 2010

Clementine po licznych zmianach. Amarok 1.4 powraca w pełnej krasie

Autor: Adrian Nowak, 15:33, niedziela, 16 maja 2010


O Clementine pisałem ponad dwa miesiące temu, gdy projekt dopiero raczkował. Obecnie narzędzie może z powodzeniem zastąpić większość popularnych linuksowych playerów.

Co prawda jak na Amaroka przystało, deweloperzy skupili się na pulpicie KDE SC, jednak jak widać powyżej, w GNOME program wygląda również swojsko. Jedną z najistotniejszych zmian w nowej wersji jest przejście na GStreamera, który od teraz jest używany do odtwarzania utworów. Nie da się ukryć, że przełożyło się to bezpośrednio na poprawę stabilności Clementine.

Dodano także prosty equalizer oraz płynne przejścia między utworami jak również lepszy edytor tagów w plikach. Na uwagę zasługuje także rozszerzona integracja z Last.fm, dodano między innymi przyciski w głównym oknie programu umożliwiające szybkie dodawanie odtwarzanych utworów do ulubionych.

Podsumowując, program działa szybko i stabilnie a także trudno w nim doszukać się jakichkolwiek błędów. Myślę, że Clementine czeka świetlana przyszłość bo muzyczne kombajny zaczynają chyba wychodzić z mody a prostota i szybkość działania zyskują w oczach użytkowników.

Clementine można wgrać w Ubuntu wydając kolejno poniższe polecenia:

sudo add-apt-repository ppa:riccetn/clementine
sudo apt-get update && sudo apt-get install -y clementine


źródła: code.google.com [1], [2]
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety