niedziela, 16 maja 2010

Expresso, czyli Android w nowej skórze

Autor: Adrian Nowak, 11:05, niedziela, 16 maja 2010


Ciekawe interfejsy pojawiają się nie tylko w desktopowych wydaniach Linuksa, ale także w coraz popularniejszym Androidzie, który sprzedaje się już w tempie ponad 60 tysięcy dziennie.

Expresso to odłam HTC Sense stworzony dla T-Mobile wyłącznie dla telefonów tego operatora. Raczej więc nie spotkamy go w naszym kraju, jednak osoby zajmujące się testowaniem różnego rodzaju ROM-ów, z pewnością się nim zainteresują.

Jedną z najistotniejszych zmian jest możliwość ustawienia jeszcze większej liczby obszarów roboczych i względna prostota obsługi.

Automatycznie widać tu analogię, która może być przełożona na standardowe komputery rozpowszechniane z dystrybucjami Linuksa. Możliwość łatwego dostosowania środowiska do wymagań producenta z pewnością uczyni świat komputerów znacznie ciekawszymi niż obecnie, gdzie większość maszyn z Windowsem po zakupie wygląda niemal identycznie.

Z drugiej strony, może się to wydawać jedynie niepotrzebnym utrudnieniem. Powoli chyba jednak kończy się era nieświadomych użytkowników, którzy po włączeniu komputera uruchamiają tylko swojego Worda czy ulubioną grę. Młodzi użytkownicy coraz częściej i chętniej sięgają po nowości, nawet jeśli wymagają one kilku godzin na zapoznanie się ze środowiskiem.
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety