sobota, 8 maja 2010

FatRat - szczur, który wygryzie dla Ciebie pliki z sieci

Autor: Adrian Nowak, 19:32, sobota, 8 maja 2010


Nie mam pojęcia skąd w twórcach narzędzia FatRat taka fascynacja gryzoniami, ale jeśli chodzi o szybkość i zwinność, rzeczywiście ma ona przełożenie na działanie aplikacji. FatRat choć przygotowany z użyciem bibliotek Qt, bardzo dobrze integruje się z GNOME i chyba obok Tucana oraz JDownloadera, jest jednym z najlepszych narzędzi do zautomatyzowanego pobierania plików.

Jedną z ciekawszych funkcji FatRata jest możliwość obsługi zdalnej przez Jabbera. Co prawda nie sprawdzałem tego dokładnie u siebie, jednak taka możliwość jest jak najbardziej godna pochwały. Można dzięki temu na przykład zaprząc do ściągania plików komputer bez dodatkowych peryferiów, podłączony jedynie do sieci.

Dodatkowo w programie umieszczono także czytnik RSS, który mocno integruje się z wcześniejszym zdalnym sterowaniem i pozwala na szybki dostęp do informacji z wybranych kanałów. W odróżnieniu od konkurentów FatRat może być także w pełni obsługiwany z poziomu konsoli, co z kolei pozwala na jego dalszą automatyzację i osadzanie na przykład w różnego rodzaju skryptach.

FatRat można wgrać w Ubuntu podając w konsoli:

sudo apt-get install fatrat
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety