piątek, 28 maja 2010

Fring pierwszą aplikacją dla Androida pozwalającą na wykonywanie rozmów wideo

Autor: Adrian Nowak, 14:30, piątek, 28 maja 2010


Maskotka Androida
Właśnie z takich powodów najbardziej lubię nowoczesne smartfony. Może czasem lepiej nie widzieć w jakim otoczeniu znajduje się nasz rozmówca, jednak równie często aż prosi się o zaprezentowanie znajomemu ciekawych widoków, na przykład będąc na wakacjach.

Jednocześnie coraz więcej urządzeń z Androidem jest wyposażonych także w przednią kamerkę do rozmów wideo, realizowanych głównie przy wykorzystaniu standardowych usług operatora.

Przebywając jednak w zasięgu sieci WiFi możemy pokusić się o całkowicie darmowe połączenia wideo przez internet, oczywiście z wykorzystaniem telefonu a nie komputera. Na taki manewr ma pozwalać najnowsza wersja multikomunikatora mobilnego Fring w edycji dla Androida.

Najsłabszym ogniwem w tym łańcuchu wydaje się bardzo drogi internet mobilny w naszym kraju, a także szybkie zużywanie się baterii przy włączonym ciągłym dostępie do sieci. Szczerze mówiąc, pojemność obecnie stosowanych baterii jest wręcz zatrważająca. Jeden dzień przy całodobowej synchronizacji usług z internetem to zdecydowanie za mało. Tylko czekam aż pojawią się atomowe baterie działające kilka lat - gorzej jak zaczną wybuchać w kieszeniach ;)

Wracając do Fringa, można sparafrazować znany cytat mówiąc, że jest to mały krok dla deweloperów, ale wielki dla świata mobilnej komunikacji. Teraz projektantom i operatorom telekomunikacyjnym pozostaje rozwiązać kwestie innych "wąskich gardeł", które utrudniają rozwój rozmów wideo przez internet z użyciem telefonu.

Jak całość działa w praktyce możecie zobaczyć w poniższym materiale:źródło: fring.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety