środa, 19 maja 2010

GNOME Media Player w oficjalnych repozytoriach Ubuntu 10.10

Autor: Adrian Nowak, 11:58, środa, 19 maja 2010


GNOME Media Player miał być lekiem na niezbyt szybkiego Totema, który obecnie jest domyślnym odtwarzaczem multimedialnym w Ubuntu i wielu innych dystrybucjach opartych o GNOME.

Niestety obecnie GMP uruchamia się niewiele szybciej od znacznie bogatszego w funkcje Totema. Został jednak w odróżnieniu od niego wyposażony w  możliwość zmiany wykorzystywanego silnika i już teraz obsługuje VLC, Xine i Gstreamera.

Dla użytkowników, którzy nie chcą się bawić w silniki a po prostu odtwarzać multimedia, dodano funkcję automatycznego wybierania odpowiedniego engine. Z tego co zauważyłem, na razie działa to jednak dość przeciętnie i często filmy nie odtwarzają się poprawnie z wykorzystaniem domyślnych ustawień.

Inną nowością, może trochę groteskową, jest dodanie elementu pozwalającego sterować poziomem głośności. Czasem właśnie tak wydawać by się mogło nieistotne elementy zwyczajnie wypadają z głowy deweloperów i pojawiają się dopiero po upomnieniu przez użytkowników.

Jednym z istotnych kroków dla deweloperów GNOME Media Player, było dodanie narzędzia do oficjalnego repozytorium Ubuntu 10.10, od czego już tylko krok (co prawda nie zawsze do niego dochodzi) do zastąpienia Totema.

Zainteresowani mogą już teraz wgrać GMP w Ubuntu 10.04 wydając polecenia w konsoli:

sudo add-apt-repository ppa:gnome-media-player-development/development
sudo apt-get update
sudo apt-get install gnome-media-player


źródło: webupd8.org
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety