czwartek, 20 maja 2010

Google Chrome popularne dzięki Linuksowi?

Autor: Adrian Nowak, 15:57, czwartek, 20 maja 2010


Google na konferencji I/O przedstawiło bardzo interesujący wykres rosnącej popularności swojej przeglądarki. Najistotniejszy jest w nim zdecydowanie wzmocniony trend wzrostowy po wydaniu pierwszej wersji Beta Google Chrome dla Linuksa i Mac OS pod koniec 2009 roku.

Co zostało przez Google przemilczane, Firefox w tym czasie zyskał jeszcze większą liczbę użytkowników, jednak odnotował dość istotne spadki w okresie wakacyjnym.

Pomijając fakt, że gigant wyszukiwarkowy musiał stworzyć równoprawną wersję Chrome dla Linuksa ze względu na to, że sam buduje swoją dystrybucję, wygląda na to, że przysłużyło się to istotnie marce produktu.

Firefox na Linuksie zawsze sprawował się dość przeciętnie i według niektórych testów szybciej startowała windowsowa wersja uruchomiona w Wine niż ta natywna dla Linuksa. Trudno powiedzieć, czy akurat to sprawiło, że użytkownicy Linuksa szybko zaadoptowali nowy produkt Google.

Mimo wszystko chociażby w statystykach odwiedzin UbuCentrum.net, Firefox wciąż jest dwukrotnie popularniejszy niż Chrome znajdujące się obecnie na drugim miejscu z wynikiem 29%. Największym przegranym jest w tym przypadku chyba Opera, która spadła na trzecie miejsce znajdując fanów wśród 13% użytkowników. Czwarte miejsce piastuje Internet Explorer z wynikiem 1,71% :)

źródło: googlesystem.blogspot.com
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety